Stojan na kola IKS

Stabilní zaparkování kola bez poškození výpletu

Jednoduše vyhlížející, ale do detailu promyšlená konstrukce stojanu na kola umožňuje snadno zaparkovat kolo, tak aby nebylo poškozeno. Navíc skvěle vypadá!

Tři opěrné body

Tak jako kruh je definován třemi body, můžeme stejně definovat i plášť kola. Této skutečnosti jsme využili při tvoření geometrie stojanu. Vznikla tak konstrukce, která bezpečně fixuje přední nebo zadní kolo ve svislé poloze.

Díky třem opěrným bodům je kolo opřené o plášť. Výpletem se kolo může stojanu dotýkat. Všechny opěrné síly jsou však přenášeny právě na plášť po jeho obvodu.

Nezasahuje do kotoučů ani dalších částí kola

Kolo má ve stojanu velice omezenou volnost pohybu. Je tím zamezeno, aby se brzdové kotouče nebo jakákoliv část rámu dotýkali konstrukce stojanu. Tím je prakticky nemožné poškození kola.

Kolo je možné do stojanu zaparkovat i zadním kolem. Ani v tomto případě není žádná část rámu nebo měniče převodů poškozena.
 

Snadné parkování v řadě

V případě parkování střídavě předním a zadním kolem do sebe kola nezasahují ani řídítky. Našli jsme tak střední cestu mezi pohodlným parkováním a velikostí celkové parkovací plochy.

Vysoká konstrukce stojanu nejen, že vytváří třetí opěrný bod, ale také usnadňuje zamykání rámu kola.
 


Rozměry

Délka (l) a hmotnost :

2 stání 785 mm, 22,2 kg

3 stání 1225 mm, 31,8 kg

4 stání 1665 mm, 41,4 kg

5 stání 2105 mm, 51 kg

každé další stání + 440 mm, 9,6 kg

Konstrukce

Ocelová konstrukce skládaná ze segmentů. Jednotlivé segmenty jsou svařeny z ohýbaného jeklu 60×20 mm a pásové oceli.
Žárově zinkováno nebo lakováno fasádní vypalovanou barvou na žárový zinek ponorem.

Barevnost vypalované barvy dle našeho vzorníku RAL standard.  Jiné barvy na dotaz.


Duplexní povrchová úprava

Základem povrchové úpravy ocelových částí našich výrobků je žárový zinek. Je tak zajištěna ochrana cca 80 mikronů i v dutinách konstrukce. Konstrukci je možné následně lakovat vypalovaným lakem. Výsledná duplexní vrstva má celkovou tloušťku cca 200 mikronů. Tyto technologické postupy jsou zárukou kvality a životnosti až 50 let v exteriéru.


Poptávka

Potřebujete poradit? Chcete nezávaznou nabídku?

Koupit

Kupte si stojan v našem on-line obchodě.


Řada mobiliáře IKS