Máme rádi dřevo

stromy 1840x1035

… dřevo je přirozeně krásné a je to kus života kolem nás. Má v sobě svou historii, o které vypráví barvou, svými letokruhy, suky. Půda a lokalita ovlivňují hustotu letokruhů, barvu dřeva. Dřevo má svou charakteristickou vůni. Dřevo je příjemné na dotek v zimě i v létě.

Máme rádi dřevo na dotek vždy příjemné, a proto u nás lavičku s kovovým nebo betonovým sedákem nehledejte.

A jaké dřevo tedy požíváme?

Především je to dřevo z našeho okolí od českých firem a z lesů ČR. Pro výrobu volíme dřeviny velmi tvrdé a hlavně s vysokou přirozenou odolností v exteriéru bez nutné údržby.

Akát je velmi zajímavé dřevo. Proč? U nás se jedná většinou o náletovou dřevinu, která zamezuje růstu jiných dřevin ve svém okolí, a proto je stále považován za „plevel“. Do našich smíšených lesů ale bezesporu patří a v dnešní době se oceňuje hlavně přirozená odolnost dřeviny. Dřevo má velmi tvrdé (stejně jako dub, možná tvrdší) a venku velmi odolné. Odedávna se používá například na topůrka. Dnes se z akátu vyrábí dětská hřiště, kde většina firem využívá kmeny s přirozenou křivostí. Dřevo má krásné výrazné letokruhy s ostrým přechodem mezi jarním a letním dřevem. Akát má jako jediný z našich běžných stromů ve svém dřevě zelenou barvu.

akát
Akátu věříme, a proto jej u nás najdete na většině výrobků. Akát je Vaše nejlepší volba pro dlouhou životnost.

Modřín je naše nejtvrdší jehličnaté dřevo, které je hojně využívané na terasy, obložení. Odedávna se používá na střešní šindele. Oproti smrku a borovici nejdéle odolá povětrnosti. Jeho nevýhodou je ale větší množství pryskyřice, která se může objevit, přestože při výrobě dřevo s viditelným výronem pryskyřice vyřazujeme. Dá se  však odstranit jednoduchým způsobem pomocí lihu.

iconi modřín 1840x1035
Modřín je vhodnou cenovou alternativou.

Copyright © 2014 Urbania s.r.o.